Strona główna

Witam wszystkich na mojej stronie internetowej

Angielski z engee30™

Stworzyłem ją z myślą o ludziach, którzy tak, jak ja sam lubią obcować z językiem angielskim w każdej formie, o każdej porze dnia i nocy :-) Innymi słowy, dla entuzjastów tego języka obcego.

Tak po krótce - moja historia z angielskim zaczęła się jakieś 15 lat temu. Jedna z moich starszych sióstr wówczas uczyła się tego języka w szkole. Któregoś dnia zobaczyłem jej podręcznik - English is Fun - i tak mi się spodobał, że później również i ja go używałem. Z tego co wiem zestaw składał się z dwóch książek. Mam je do tej pory u siebie :-D!

Potem były dwa kursy korespondencyjne ESKK (dwa poziomy) i CEAC Polonia (jeden poziom). W między czasie miałem styczność z angielskim w szkole zawodowej i technikum. Już wtedy miałem taką wiedzę, że musiałem być sadzany w oddzielnej ławce, żebym miał utrudnione zadanie przekazywania odpowiedzi innym kolegom z klasy :-)

W końcu nadszedł czas, kiedy to zostałem puszczony na szerszą wodę - zacząłem udzielać korepetycji. Trwało to ponad sześć lat! W tym okresie tak się złożyło, że nie tylko uczyłem innych, ale także samemu dość dużo się uczyłem poprzez przygotowania do zajęć. A to z kolei dało mi motywację i chęć wyjazdu za granicę. Dokładnie, do Anglii.

Znajomość tzw. angielskiego z książek przydała się w znalezieniu pracy, jak również i w normalnym funkcjonowaniu w społeczności angielsko-języcznej. Choć początki były naprawdę trudne, chyba w równym stopniu dla mnie, jak i dla Anglików. Trzy lata spędzone na Wyspach Brytyjskich przyczyniły się, wraz z moimi wcześniejszymi umiejętnościami, do opanowania języka w mowie i piśmie na stosunkowo wysokim poziomie, ze wskazaniem na język pisany. A dowodem na to była moja funkcja jako trener nowo zatrudnionych pracowników w ostanim zakładzie pracy w UK.

W końcu postanowiłem podzielić się swoją wiedzą z zakresu gramatyki i słownictwa z szerszym gronem słuchaczy :-) Tworząc tą stronę chcę zachęcić wszystkich do nauki języka angielskiego tak, aby w przyszłości odwiedzający Angielski z engee30™ mieli taką samą, bądź jeszcze większą satysfakcję ze znajomości angielskiego jaką ja miałem, mam i będę jeszcze miał :-D!

Miłego studiowania!

engee30™